Що таке полісомнографія / дослідження сну?

4 Грудня 2024
Що таке полісомнографія / дослідження сну?

CPAP-квест: чи можливо підібрати апарат для ідеального сну

Апное є причиною зниження когнітивних функцій, розвитку гіпертонічної хвороби, імпотенції, головного болю напруги, збільшення ваги (до того ж перешкоджає її зниженню), а в окремих випадках навіть може спричинити смерть уві сні. Крім того, хронічне хропіння одного з подружжя, шкодить здоровому сну партнера.

Коли людина хропе, потім затихає на 10-20 секунд (інколи до хвилини), а потім різко й голосно хропе знов — це апное, або синдром обструктивного апное уві сні (СОАС). У цей момент відбувається перекриття верхніх дихальних шляхів.

За синдрому апное уві сні реєструють короткочасні епізоди зупинки дихання.

Окрім хропіння цей стан супроводжують:

  • зниження працездатності та ККД від виконуваної роботи.;
  • сонливість удень;
  • дратівливість;
  • неспокійний нічний сон

Наявність апное уві сні – збільшує ризик виникнення інфарктів та інсультів, нещасних випадків і дорожньо-транспортних пригод через неконтрольоване засинання протягом дня.

Найефективніший метод лікування СОАС на сьогодні — використання CPAP-терапії.

Як це працює

Цей метод лікування за допомогою створення постійного позитивного тиску в дихальних шляхах було описано в найавторитетнішому науково-медичному журналі The Lancet. Автори дослідження Sullivan C. E., Issa F. G., Berthon-Jones M., Eves L. довели, що якщо в дихальних шляхах створити позитивний тиск під час сну, то це перешкоджатиме їхньому спаданню й усуне основний механізм розвитку апное. Пацієнт використовує спеціальний невеликий пристрій, який подає постійний потік повітря, що допомагає тримати дихальні шляхи відкритими під час сну.

Як підбирають CPAP-апарат за індивідуальними параметрами

Вибір відповідного CPAP-апарату залежить від властивих саме Вам дихальних порушень. Щоб виявити їх якомога точніше, проводять спеціальний діагностичний тест — полісомнографію. За допомогою цього методу виявляють не лише наявні симптоми, а й тяжкість кожного з них. І вже на основі цих даних лікар підбере апарат для Вас та налаштує відповідний режим його роботи.

Яке потрібне додаткове обладнання

Крім підбору самого CPAP-апарату, важливий вибір маски: вони бувають різних розмірів і типів, включно з ротоносовими, носовими, повнолицьовими.

Маска має щільно прилягати до обличчя для усунення ризику витоку повітря за різних параметрів CPAP-терапії. Посадка маски має бути комфортною, без тиску на обличчя, подразнень і натирання шкіри.

Особливу увагу приділяють системі зволоження. Ємність для зволоження є знімною. Зволоження регулює вологість і температуру повітря, що подається, відповідно до зовнішніх умов.

Ідеального обладнання для CPAP-терапії не існує. Але підібрати прилад, який максимально підійде саме Вам за функціями та технічними характеристиками — це наша експертиза: покладіться на нас.

Консультація та діагностика фізичного стану зі спеціалістом з реабілітації

До 1 серпня 2025 — спеціальна пропозиція на перший візит: 2000 грн

Комплексна оцінка вашого фізичного стану, тестування м'язів, суглобів і рухливості. Зрозумієте, де причина дискомфорту чи обмежень — і отримаєте чіткі рекомендації, що з цим робити.
детальніше

Check-up у Forest Retreat Center— комплексна діагностика нового рівня

Всього за один день ви отримуєте точну картину свого фізичного стану, зібрану під наглядом експертної команди.
Сучасне обладнання, персоналізований підхід, комфортний формат — усе, щоб ви могли приймати рішення про здоров’я усвідомлено й без зайвого очікування.
Детальніше